top of page
  • konstfabrikenhedef

Nu kör vi!

Äntligen är alla pandemirestriktioner hävda! Det gör att vi lite mer ohämmat planerar kurser, workshops, utställningar och öppet hus. Vi har till och med planerat en konstresa till Spanien med en av våra medlemmar som ciceron. Visst är det spännande!


Har du inte hittat hit ännu så är det hög tid. Utställningar och öppet hus är ett bra tillfälle att se vad vi håller på med och du träffar dessutom några av våra medlemmar. Eftersom Konstfabriken ligger längs in i Hedefors Bruk och du kommer behöva slingra dig in så har vi försökt att hjälpa till med ett gäng färgglada plastband som leder dig i rätt riktning. Ta gärna en titt på Utställningar & Events så hittar du alla datum.
49 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page